Безпечний інтернет / КІбербезпека


10 правил безпечного користування мережею  Інтернет

1.Використовуйте надійний пароль - комбінуйте букви, цифри та інші символи.

2. Не вірте всьому, що читаєте - завжди перевіряйте достовірність джерела.

3. Не викладайте особисту інформацію про себе, своїх рідних, друзів і знайомих в Інтернеті.

4. Не ховайтеся за анонімністю екрану комп'ютера. Не кажіть того, що не могли б сказати людині в обличчя.

5. Подумайте двічі, перш ніж поширити будь-яку інформацію. Як і в житті, потрібно думати про наслідки того, що говориш.

6. Не поширюйте в Інтернеті контент незаконного або непристойного змісту.

7. Переконайтеся, що ваш профіль у соціальній мережі закритий від сторонніх (перевірте налаштування безпеки).

8. Додавайте "у друзі" тільки тих, кого дійсно знаєте: навіть якщо це друзі ваших друзів, але особисто ви не знайомі, краще зайвий раз перестрахуватися.

9. Вашим друзям слід питати вашого дозволу, перш ніж завантажувати фотографії з вами або позначати вас на фотографіях в соціальних мережах. Не бійтеся сказати їм про це, і самі теж дотримуйтесь цього правила.

10. Не переходьте за посиланнями, прикріпленим в імейл-повідомленнях – безпечніше вводити адресу в рядок браузера самому.



Правила здорового використання соціальних мереж

Спілкування в соцмережах з родиною, друзями та ще багато з ким - це чудово. Круто, коли ми отримуємо лайки та перегляди. Але іноді соцмережі можуть змусити нас відчувати стрес, сум, ревнощі, самотність. Здається, що всі інші крутіші та проводять час краще за нас. Якщо соціальні мережі коли-небудь викликали у вас такі почуття, ви не одні. У цьому мультфільмі зібрані поради, як залишатися ментально здоровим під час використання соціальних мереж -  https://www.youtube.com/watch?v=TSleuNK2bG0 

БЕЗПЕКА ДИТИНИ В ІНТЕРНЕТІ

Шановні учасники освітнього процесу!, Раді повідомити про продовження Ініціативи «Спільно: створення гармонійного середовища, сприятливого для здорового способу життя й безпеки громадян»! Проєкт впроваджується Агенція місцевих ініціатив за сприяння Програми розвитку UNDP Ukraine / ПРООН в Україні та за фінансової підтримки Уряду Данії.
Сьогодні ми пропонуємо вашій увазі новий ролик на тему "Безпека дитини в інтернеті".
У відео наведено декілька простих, проте вкрай важливих правил, які допоможуть маленьким користувачам захистити себе в інтернеті
Не пропустіть важливу інформацію та поділіться роликом з друзями і близькими!
ДЖЕРЕЛО: https://www.facebook.com/rayradabogodukhiv/videos/852065726315496/?app=fbl


КОРИСНІ ПОРАДИ ЩОДО БЕЗПЕКИ В ІНТЕРНЕТІ 

Громадська організація #stop_sexтинг зібрала топ-5 порад щодо безпеки дітей в інтернеті протягом нового навчального року.

Що потрібно знати

  • 33,7% українських дітей проводять в інтернеті від 3 до 5 годин щодня, 13% дітей – від 5 до 7 годин.
  • 58% дітей 12–18 років уже користувалися ChatGPT. У порівнянні – лише 30% батьків мали такий досвід.
  • Більшість підлітків беруть телефони близько 50 разів на день, причому найчастіше – у шкільні години.
  • 45% підлітків використовують програми з рейтингом для дорослих.

1. Відкрите спілкування та цифрова грамотність

Налагоджуйте відкрите спілкування з дітьми про їхні дії та досвід в інтернеті. Заохочуйте їх ділитися будь-якими проблемами, які викликають у них дискомфорт. Крім того, сприяйте розвитку цифрової грамотності, розказуйте про потенційні ризики. Спільно переглядайте цікаві відео та обговорюйте тему цифрової грамотності.

2. Встановіть чіткі межі та правила часу перед екраном

Створіть чіткі межі для користування інтернетом і встановіть вікові обмеження часу для використання пристрою. Обговоріть правила користування соціальними мережами, гри в онлайн-ігри та відвідування сайтів. Встановлення балансу між цифровою взаємодією та діяльністю в реальному світі сприяє розвитку здорових звичок і знижує потенційні ризики. Обговоріть на батьківських зборах тему безпечного користування гаджетами та за потреби встановіть правила.

3. Користуйтеся батьківськими контролями

Використовуйте засоби батьківського контролю та безпеки, доступні на пристроях і в програмах, якими користуються діти. Ці інструменти дозволяють фільтрувати вміст, обмежувати доступ до певних сайтів і контролювати дії в інтернеті. Ознайомтеся з функціями та налаштуйте їх відповідно до віку та потреб вашої дитини. Детальні інструкції для встановлення батьківських контролів.

4. Проінформований – захищений

Говоріть із дітьми про ризики в інтернеті, про незнайомців. Порадьте їм не ділитися особистою інформацією, такою як адреса, назва школи або контактні дані, з незнайомцями в інтернеті. Проведіть інформативні лекції вдома або у школах. Усі матеріали для різного віку доступні тут. За потреби порадьте освітянам запросити експертів або провести спеціальне навчання у школах на тему цифрової безпеки.

5. Будьте позитивним онлайн-зразком для наслідування

Подавайте приклад для дітей. Демонструйте відповідальне користування інтернетом, емпатію та повагу у своїй власній цифровій взаємодії. Підкресліть, що в онлайн-світі застосовуються ті самі принципи хорошої поведінки, що й у реальному світі.

У новому навчальному році усі дорослі повинні озброїтися інструментами та знаннями, щоб захистити дітей у цифровій сфері. Заохочуйте відкрите спілкування, покращуйте цифрову грамотність, встановлюйте чіткі межі, впроваджуючи інструменти батьківського контролю та демонструйте позитивний приклад користування інтернетом. Давайте разом подбаємо про те, щоб онлайн-досвід наших дітей був позитивним і безпечним.

Джерело: https://osvita.ua/school/92849/?fbclid=IwY2xjawE1VlpleHRuA2FlbQIxMQABHREJUC6ya4qPUXQ-MP14iGr9HphMm_RcAZ3ChwwkD35XI5QwR-CZ-tpFTQ_aem_ou324LaWHl9cRrrT8PPF6A

1

 8 корисних порад від ЮНІСЕФ як формувати здорові онлайн-звички разом з дитиною

В інтернеті, як і в житті, важливо піклуватися про себе та про свій стан. Особливо важливо навчити цьому дитину. А ніщо так добре не працює, як власний приклад. Тож розповідаємо, як прищепити дитині здорові онлайн-звички та підтримувати довірливі стосунки #нарівнихонлайн
  https://www.facebook.com/100064734066890/posts/1042872127880580/?app=fbl